Komputerowy parking upraszcza wszystkie czynności w prowadzeniu tego typu placówki. Za pomocą programu można wystawiać:
- pokwitowania jednorazowe - godzinowe/dobowe/okresowe
- pokwitowania wpłaty KP
- umowy abonamentowe
Aplikacja obsługuje ruch wszystkich typów pojazdów. Istnieje możliwość zdefiniowania dowolnej stawki parkingowej, np.: "autobus - godzina" lub "naczepa - doba" itd. oraz definiowanie różnych stawek dla pierwszej jednostki rozliczeniowej oraz dla następnych (przykładowo: za pierwszą godzinę parkowania stawka wynosi 2,50 zł, a za każdą następną 1,50 zł). Użytkownik ma możliwość określenia stawki domyślnej (bardzo przydatne na parkingach o dużej rotacji pojazdów). Istnieje w programie rozwinięty. zaawansowany sposób raportowania ruchu pojazdów (np.: wg daty, numeru rejestracyjnego ...).
Obsługa aplikacji jest maksymalnie uproszczona, dzięki czemu nawet osoby nie mające doświadczenia w pracy z komputerem nie powinny mieć żadnych problemów z jej obsługą. Część czynności przejmuje na siebie program. Pilnuje terminów abonamentów. Pozwala to na szybsza obsługę klientów. Zwłaszcza na parkingach w miastach gdzie jest dość duży ruch jest to dość istotne. Jednocześnie dzięki programowi - właściciel ma pełną kontrole wpływów z tytułu świadczonych usług. Program posiada opcję INKASO, co pozwala na rozliczanie wpływów w dowolnym momencie pracy.

Program AutoPARK jest przystosowany do współpracy z drukarkami do druku na rolkach kasowych, na których możliwe jest nadrukowanie kodu kreskowego. Wykorzystując czytnik kodów paskowych (kod EAN13), np.: Metrologic MS 9520, można doprowadzić obsługę wjazdów i wyjazdów do absolutnego minimum. Schemat działania z wykorystaniem urządzeń peryferyjnych przedstawiono na poniższym diagramie.

 

UWAGA: Program AutoPARK nie posiada opcji wystawiania faktur VAT. W celu wystawiania faktur VAT konieczne jest dołączenie osobnej aplikacji: FISVAKT

okno główne programu
dane klienta abonametowego
WJAZD pojazdu na prking
WYJAZD pojazdu z parkingu
konfiguracja i edycja umowy abonamentowej
okno opcji programu
raporty
okno pomocy
przykładowa umowa abonamentowa
dowód wpłaty KP/pokwitowanie
wydruk z drukarki Zebra LP 2824